2018 Bohem Gelinlik Modelleri

Evleniyor musunuz ? O zaman bu yazımız tam da size göre. Şimdi hep birlikte 2018 yılının gelinlik modasını inceleyeceğiz. Yakın zamanda düğün yapacaksanız ve sıradanlığın dışına çıkmak istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Son yıllarda bohem modası hayatımızın her anında kendini göstermeye başladı. Sınırları olmayan, rahatı seven, özgür kadınların tercihi olan bohem modası 2018’ de düğünlere de damga vurdu. Bohem gelinlikler ile düğününüzde sıradanlığın dışına çıkarak rahat, sade, şık ve eşsiz bir gelin olabilirsiniz.

Bohem kelimesi ‘’Çingenelerin göçebe ve başıboş yaşamlarına benzer biçimde günü gününe, tasasız bir yaşayışı olan kişi’’ olarak tanımlanıyor. Bu kelime, 60’lı ve 70’li yıllara gelindiğinde bir moda akımına ismini veriyor. Kelimenin tanımında da bahsedildiği gibi bohem tarzı seven insanlar genelde tasasız, anı yaşayan, doğallıktan yanalardır ve bohem tarzı gelinlik tamamen doğallığın, rahatlığın ön planda olduğu gelinlik ve düğün demektir.

Genellikle annelerimiz, ananelerimiz kabarık gelinlik modelleri severler ve en kabarık gelinliği giymemizi isterler. 😀 Bohem tarzı bir gelinlik tercih edecekseniz bu konuda biraz zorlanabilirsiniz. Ama tabi ki gecenin yıldızı siz olacaksınız o yüzden karar sizin.

Şimdi hep birlikte bohem tarzı gelinliklerin özelliklerine bakalım:

  • Bohem tarzı gelinlikler asimetrik eteklere, fırfırlara, volonlara, püsküllere sahiptir.
  • Bu gelinliklerde yer yer danteller, dekolteler, kalın örgüler kullanılabilir. Hatta transparan bölgelerde yer alabilir.
  • Tül, şifon, ipek gibi kumaşlar bohem tarzı gelinliklerde dökümlü durarak ayrı bir hava katmaktadır.
  • Bohem tarzı gelinliğinizi iki parça da tercih edebilirsiniz. Beli açık bırakan, kendinden desenli yer yer transparan kumaşlar kullanabilirsiniz.
  • Dekolte seven bir kadınsanız bohem tarzı gelinliklerde zarif dekolteler de hoş bir hava katacaktır. Zarif bir sırt, bacak ya da göğüs dekoltesi tercih edebilirsiniz. Unutmayın dekoltenizin tek bir bölgede olması sizi daha şık gösterecektir.
  • Asimetrik eteğe sahip bir bohem tarzı gelinlik tercih edecekseniz kullanacağınız ayakkabı çok önemli. Çünkü ayaklarınız ön planda olacaktır. Bilekten bağlamalı hafif topuklu ( çok fazla olmamalı ) bir ayakkabı sizi güzel gösterecektir ya da kumsalda bir düğün yapacaksanız ayakkabı tercih etmeyebilirsiniz de. Tamamen size kalmış.
  • Bohem tarzı gelinliğinizin yanında etnik saç bantları da kullanarak hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızda rahat ve doğal modeller tercih edebilirsiniz.

Bohem modası 2018 yazına damga vurdu. Gelinliklerde en çok tercih edilen modeller bohem tarzı. Eğer yakın zamanda düğün yapacaksanız bu modaya siz de uyabilirsiniz. Ayrıca düğün konseptinde de sıradanlığı aşmak istiyorsanız bohem modasını sadece gelinlikte değil tüm düğünde de uygulayabilirsiniz. Düğün davetiyenizde, süslemelerde, masalarda, aydınlatmalarda… Bunu nasıl yapacağım diyorsanız düğün konsepti için hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz. 2018 gelinlik tarzı hakkında sizlere gerekli bilgileri sunduk. Dilerseniz bohem tarzı bir gelinlik kullanın dilerseniz kendi gelinliğinizi bohem tarzına dönüştürecek ufak dokunuşlar yapın. Biz harika bir bohem gelini olacağınıza inanıyoruz. Mutluluklar… 😀