Bir Kadının Çantasında Olması Gereken 15 Şey

Kadınların hiçbir zaman vazgeçemeyeceği bir alışkanlığı varsa, o da çanta kullanımıdır. Çantalar, kadınlar için en özel aksesuarlardır. Dışarı çıkarken ihtiyacımız olan her şeyi birbirinden şık çantalarımızın içerisine sığdırırız.

Bazen çantamız içerisinde gerekli gereksiz her şeyi taşımak zorunda kalıyoruz. Oysa ki, sürekli ihtiyacınız olacak şeyleri belirleyerek çantanızı yerleştirirseniz, boşuna hamallık yapmazsınız. Aynı zamanda, ihtiyacınız olan şeyler çantanız yanınızda olduğu sürece sizinle olur.

Her kadının çantasında bulunması gereken en önemli şeyler:

 1. Nane

Çantanız içerisinde nane şekeri ya da naneli sakız taşıyarak, gün içerisinde ve her ortamda nefesinizi tazeleyebilirsiniz. Yine, mentollü ve meyve aromalı sakızlar da bir kadının çantasında mutlaka bulunan şeylerdir.

 1. Makyaj çantası

Gündelik hayatta makyaj yapmak sizler için çok önemliyse ve bakımlı görünmeye her zaman özen gösteriyorsanız, çantanızda mutlaka bir makyaj çantası taşımalısınız. Birçok kozmetik markası, kadınların çantalarında taşıyabileceği küçüklükte kozmetik ürün kitleri satmaktadır. Sizler de gün içerisinde makyajınızı tazeleyebilmeniz için ihtiyacınız olan küçük ebatlardaki makyaj malzemelerini şirin bir makyaj çantası içerisine yerleştirerek, çantanızda bulundurabilirsiniz.

 1. Kapatıcı

Makyaj yapan her kadının çantasında kapatıcı mevcuttur. Kapatıcınızın gün içerisinde yanınızda olması, cildinizde meydana gelebilecek kızarık ve tahrişleri anında kapatmanızı sağlar.

 1. Ruj

Bakımlı bir kadının çantasında olması gerekenlerden bir diğeri rujdur. Gündelik hayatında ruj kullanmayı seven kadınların günün her anında rujlarını tazeleyebilmeleri için çantalarında bir adet ruj bulundurmalarını öneriyoruz.

 1. Parfüm

Seyahat için satılan küçük parfüm şişelerinden edinerek, sizler de çantanızda parfümünüzün fazla ağırlık yapmamasını sağlayabilirsiniz. Sürekli güzel bir kokuya sahip olmak için sizler de çantanıza parfüm veya deodorant koymayı ihmal etmeyin.

 1. El yıkama ürünü

Seyahatler için satılan susuz el yıkama ürünlerinden çantanızda bulundurmanızda fayda vardır. Masa başı çalışanlar veya yolculuk yapanlar, suya erişme imkanı olmadıkları durumlarda ellerini bu pratik el yıkama ürünleriyle temizleyerek, hijyen sağlayabilirler.

 1. El kremi

Ellerinizi düzenli yıkamak temizlik açısından iyidir. Ancak ellerin gün içerisinde kurumasına ve tahriş olmasına sebebiyet verir. O nedenle, çantanızda küçük bir el kremi bulundurarak, ellerinizin kaybettiği nem dengesini geri kazandırabilir ve gün boyunca yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

 1. Saç bantları ve tokalar

Uzun saçlara sahip olan kadınlar, rüzgar ve diğer faktörlere bağlı olarak dağılan saçlarını toplama ihtiyacı duyabilirler. Aynı zamanda, iş yerinde çalışırken de saçlarınız sizi rahatsız edebilir. Çantanızda toka bulundurmak, sizleri bu dertten kurtaracaktır.

 1. Nakit para

Çantanızda yeterli miktarda nakit para taşımaya dikkat edin. Yanınızda sadece kredi kartı bulunması, zor durumda kalmanıza neden olabilir. Atm bulamadığınızda da nakit para işinizi görecektir. Çantanızın gözlerinde de nakit para bulundurmaya gayret edin. Cüzdanınız kaybolduğunda veya çalındığında bu nakit para çok ihtiyacınıza yarayacaktır.

 1. Oje

Kadınların bakımlı ve güzel tırnaklara önem verdiği kadar, erkeklerin de birçoğu kadınların el ve tırnaklarının bakımlı olmasına dikkat ederler. O nedenle, tırnak cilanızda ufak kazalara karşı çantanız içerisinde oje bulundurabilirsiniz.

 1. Kitap

Uzun bir kuyrukta beklemek zorunda kaldığınızda, toplu taşıma araçlarında, doktor randevusunda ya da bir arkadaşınızı kafede beklerden oyalanmak için çantanızda kitap taşıyabilirsiniz. Çantanızda kitap bulunması, kaygı ve sıkıntınızı azaltacaktır.

 1. Ağrı kesiciler

Baş ağrısı ve benzeri şikayetler için ağrı kesici ilaçlarınızı çantanızda taşıyabilirsiniz. İşe uykusuz gittiğinizde, yapılacak çok fazla işiniz olduğunda veya sıklıkla başınız ağrıdığında başkalarından ağrı kesici istemek yerine çantanızda bulundurabilirsiniz.

 1. Kalem ve kağıt

Akıllı telefon kullandığınız için gün içerisinde kalem ve kağıda ihtiyaç duymayacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak akıllı telefonunuzun şarjı bittiğinde ve önemli bir şeyi not almanız gerektiğinde, çantanızda bulunan kağıt ve kalem kurtarıcınız olacaktır.

 1. Ayna

Her kadının çantasında mutlaka olması gereken şeylerden biri, aynadır. Makyaj çantanız içerisinde ayna yoksa, çantanıza ayna koymayı unutmayın. Kötü hava koşullarına maruz kaldığınızda ve buna benzer acil durumlarda saçlarınızı ve makyajınızı kontrol edebilmeniz için çantanızdaki ayna çok işinize yarayacaktır. Aynı şekilde, dışarıda yemek yedikten sonra da dişlerinizin arasını kontrol edebilmeniz için küçük bir aynaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

 1. Güneş Kremi ve Güneş Gözlüğü

Güneşli havalarda evden acil çıkmak zorunda kaldığınızda ve güneş kremi sürmeyi unuttuğunuzda, çantanızda bulunan güneş kremi sayesinde güneş ışınlarına karşı cildinizi koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, her kadının çantasında bir güneş gözlüğü de bulundurması önerilir.