Bralet Modası

Bralet diyince akan sular duruyor artık. Bu yazımızda aşık olduğumuz bralet modasından bahsedeceğim. 2017 yılından beri hızlı bir yükselişte olan braletler 2018 yaz ayının gelmesi ile yine gözleri üzerinde topladı ve ne tarz bir kıyafetle giyerseniz giyin bralatler adeta sizinle dans ediyor öyle de uyumlu bir parça. 😀

Hepimiz biliyoruz ki kadınlar için sütyen kurtarıcı olsa da çoğu zaman varlığı bizi rahatsız eder. Kış aylarında kat kat giyinip bir de sütyen giyinmek … Daha fenası yaz aylarında o muazzam sıcaklarda süngerli sütyenler kullanmak adeta bir faciadır.

Braletler daha önceleri genellikle sporcular için üretilmekteydi. Yavaş yavaş üretim amacının değişmesi ile piyasaya sürülen braletler aniden her kadının gözdesi oldu. Braleti gözde yapan şey neydi diye düşünebilirsiniz. Ama bence siz bunun cevabını biliyorsunuz :  rahatlık . 😀 Eğer bralet modasına uyduysanız bu zamana kadar sütyen kullanmış olmanın üzüntüsünü de yaşamışsınızdır. Neden bu kadar geç üretildi bu braletler diye sitem bile etmişizdir. Daha geç olmadığı için sevinelim bence.

Sütyenlerin verdiği rahatsızlığı biliyorsunuz. Özellikle yaz aylarında terleme problemi çok can sıkar. Onun dışında transparan bir şey giysek görünmesini ayrı dert ederiz, rengini ayrı veya dekolteli bir kıyafet tercih ederken önce sütyen belirir aklınızda. Haksız mıyım ? Ama işte bralet tüm bu duvarları yıktı geçti.

Bralet hem rahat, hem şık ve sade. Kullanılan dantel ve bantları ile ayrı bir şıklık katıyor. Tüm özelliklerinin yanında bralet bir iç çamaşırı olarak görülmüyor. Kıyafetlerimize ufak bir dokunuş yapan tarz bir parça olarak kabul ediliyor. Bu da kadınlarda braletim göründü mü görünecek mi derdini yaratmıyor. Dediğim gibi bralet artık tarz bir parça olarak kabul ediliyor ve giydiğiniz v yaka bir tişörtten görünmesi size şıklık katıyor.

Bralet kullanarak hem rahat hem özgür hem de şık olmak mümkün. Dekolteli, transparan gibi istediğiniz özellikte kıyafetlerinizi istediğiniz bir renk bralet ile giyebilirsiniz fark edeceksiniz ki braletiniz kıyafetinizi tamamlıyor adeta onunla dans ediyor. Hala denemediyseniz, mutlaka deneyin.

Braletler genellikle göğsü büyük olmayan kadınlar tarafından kullanılıyor. Ama göğsüm büyük kullanamıyorum diye üzülmeyin. Büyük göğüslü kadınlara özel de üretilen braletler var, sadece ufak bir araştırma yapmanız gerekmekte. Çünkü hepimiz bralet kullanma rahatlığını hak ediyoruz. 😀 Ayrıca bralet küçük göğüslü kadınlar için kurtarıcı bir parçadır. Çünkü küçük göğüslü kadınları daha seksi ve feminen gösterir.

Son olarak bralete aşığım ama o kadar da para vermek istemiyorum derseniz, biraz da el beceriniz versa e ne duruyorsunuz hadi kendi braletinizi kendiniz yapın. Tasarım tamamen size ait yapın, çizin, dikin, giyin, gezin. Eminim harikalar yaratacaksınız. ☺