Dantel Modası

Şıklık ve zarafetini ön planda tutan ve geçmiş yıllarda daha çok özel kombinlerde yer alan dantellerin son yıllarda inanılmaz bir tutkuyla her alanda, modanın her kategorisinde yar aldığını siz de fark etmişsinizdir. Danteller daha çok eski gardroplarımızdan çıkarken şimdi alışverişe çıktığımızda gözümüz dantellerde. Artık danteller abiyeler ve özel kıyafetlerde değil; pantolonda, günlük elbisede, günlük bluzlarda yer almakta. Yani artık sokak stilinde de dantel detayları çok sık görmekteyiz.

Pantolon tişört mü giymeyi çok seviyorsunuz? Aldığınız tişörtte ufak bir dantel detayı olsun, o dantel tarzınıza ufak bir dokunuşla hoş bir hava katacaktır. Mesela dantel detaylı bir tişört ya da dantel detaylı sırt dekoltesi olan bir tişört düz bir tişörte göre sizi daha şık gösterecektir.

Günlük giyimde etek aşığı mısınız? Sıradan düz bir etek yerine küçük dantelli modeller tercih edin. Mesela uç kısımları dantelli bir etek sizdeki sadeliği bir tık şıklığa taşıyacaktır. Ya da arada dantel katmanları olan bir etek sizin tarzınız için daha hareketli olacaktır.

Elbise giymekten mi hoşlanıyorsunuz? Günlük giyiminizde de elbise giyip şık ve rahat olmak istiyorsanız; kabine dantel detaylı elbiselerle girmenizi öneririz. Yakın zamanda özel bir gün mü var? Abiyelerinizde de dantel detaylar kullanabilirsiniz. Hatta bu dantelleri dekoltelerinizde kullanarak hem çekici hem gizemli bir havaya bürünebilirsiniz.

Sürekli pantolon giyen bir kişiyseniz ve küçük farklılıklar istiyorsanız dantel işlemeli pantolonlar satın alarak ( Biraz el beceriniz varsa ufak bir araştırma ile bunu kendiniz de yapabilirsiniz.) kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Dantel tabi ki sadece kıyafetlerle kalmadı ve aksesuar modasına da uydu. Saç bantlarında, kolyelerde, bilekliklerde, küpelerde ve kemerlerde de karşımıza çıktı. Bu tarz aksesuarları denemediyseniz; bir gün mutlaka kombininize uyan dantelli bir aksesuarı denemenizi öneririz. Özellikle kış aylarında dantelli küpeler çok tercih edilmekte, bu kış siz de bir deneyin. Ne dersiniz ? ☺

Son yıllardaki dantel modasının değişimini görüyorsunuz. Artık oldukça tercih edilmekte. Anlattıklarımız dışında bir giyim tarzınız varsa ve bu tarza uygun önerebileceğiniz dantel modası hakkında bilgilerinizi de lütfen bizimle paylaşın. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki illaki dantelli kıyafetler almak zorunda değilsiniz, aldığınız bir tişörtü ( veya başka bir parçayı ) kendi zevkinize göre dantel parçaları ile tekrardan tasarlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. 😀