Erkeklerin Beden Dili

Erkeklerin beden dili hakkında bilgi sahibi olmak size birçok avantaj sağlayacaktır. Erkeklerin beden dilini öğrendiğinizde hoşlandığınız bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak çok daha kolay olacaktır. 😀 Erkeklerin beden dilini öğrendiğinizde etrafınızdaki erkekleri daha iyi analiz edeceksiniz ve atmanız gereken adımları daha sağlıklı atacaksınız.

Evet bakalım şimdi erkeklerin kadınlardan hoşlandıklarını belli eden beden dili ifadeleri nelermiş?

  • Öncelikle şunu bilmelisiniz ki aşık olmuş bir erkek normal haline göre daha hareketli olur. Normal hayatta gayet sakin, ağır abi takılan bir erkeğin çocuksu bir ruh haline büründüğünü görmeniz gayet mümkündür. Yani kontrolsüz el kol hareketleri gibi jest ve mimikler sergileyebilirler.
  • Eğer karşınızda bir erkek varsa ve onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsanız. Kaşlarına bakın. Eğer sizle konuşurken ya da size bakarken kaşlarını kaldırarak konuşuyorsa ve gözlerinde hafif şaşkınlık varsa ; o zaman bingo ! 😀 Bu sizden hoşlandığının belirtisidir.
  • Başka neler var dersek ellere bakmayı unutmayın. Eğer karşınızdaki kişi elleri ile saçlarını düzeltiyorsa ‘’ Sana iyi görünmek istiyorum. ‘’ mesajı vermek istiyordur. Ya da elleri ile yüzüne, kulaklarına dokunuyorsa sizden hoşlanıyordur.
  • ‘’Hoşlanan erkek göz hapsinde tutar mı? ‘’ diye sorarsanız ; evet eğer karşınızdaki erkek sizden hoşlandıysa göz temasında bulunur. Hatta sizi süzer bu da ‘’Seni partner olarak görüyorum.’’ mesajı vermektedir.
  • Bir diğer işaret veren yer ise dudaklar. 😀 Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa burundan aldığı nefes yetersiz gelmeye başlar ve ağızdan da nefes almaya başlar ve böylece size bakarken dudaklar hafif aralıklı durur. Nefes demişken ayrıca sizden hoşlanan erkeğin burun delikleri büyür. Bu da nefes alamamasından kaynaklanıyor sanırım.
  • Garip bir işaret ise çoraplar. Evet bu sizi biraz şaşırtmış olabilir. Ama sizden hoşlanan bir erkek yanınızda çoraplarını yukarı çekme ihtiyacı hisseder. Bu da size iyi görünmek içindir. İyi görünmek demişken sizden hoşlanan bir erkek gömleğini ve yakasını ya da kravatını da sık sık düzeltme ihtiyacı hisseder.
  • Başka bir işaret ise dokunma ihtiyacı. Eğer karşınızdaki erkek sizden hoşlanıyorsa sizin eşyalarınıza (kalem,atkı,şapka..size ait olan her şey) dokunmak isteyecektir. Daha ileri bir seviyede ise dirsek, sırt ya da kolunuza dokunmak isteyecektir.
  • Erkeklerde dikkat etmeniz gereken beden dilinden birisi ise kemere dokunmaktır. Karşısındaki kadından hoşlanan çoğu erkek bu hareketi bilinçsiz şekilde yapar fakat bu hareket erkeğin biliçaltında cinsellik yattığının göstergesidir. Adımlarınızı dikkatli atmanızda fayda var.
  • Başka bir işaret ise bacaklar. Karşınızdaki erkek sizden hoşlanıyorsa ve eğer bacak bacak üstüne attıysa üstteki bacak yönü size doğrudur. (Fakat bu beden dili daha çok kadınlara özgü.) Eğer normal şekilde oturuyorsa ve sizden hoşlanıyorsa bacaklarını biraz açarak oturacaktır. Bu ise erkeğin güç gösterisi olarak anlamlandırılır.(Fakat aynı zamanda cinsellik de içerir.)
  • Aynı şekilde erkeğin elini beline koyması da kendi gücünü göstermek istediğine işarettir.

Beden dili konusunda kadınların listesi daha geniştir. Kadınlar bir erkekten hoşlandıklarında bu durumu 50 çeşit beden dili ile ifade ederler. Erkekler ise bir kadından hoşlandıklarında yukarıda da bahsettiğim gibi bu durumu 10 çeşit beden dili ifade etmeye çalışırlar. Durum böyle olunca da kadınlar erkekleri çok kolay bir şekilde analiz edip adımlarını ona göre planlar. Fakat erkekler 50 çeşit beden dilini çözmekte zorlanırlar ve erkekler için kadınları çözümlemek zordur. Bu yüzden ilk adımı atmaktan çoğu erkek çekinir. Eğer siz de karşınızdaki erkekten hoşlanıyorsanız onun bu durumu anlamasını kolaylaştırarak adım atma süresini daha kısa bir süreye indirebilirsiniz. Bizden söylemesi. 😀 Aşkla kalın. ☺