Ev Yapımı Doğal Nemlendirici Tarifi

Düzenli olarak bir yüz nemlendiricisi kullanıyorsanız, bu ürünlerin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuz. Düzenli olarak yüz nemlendiricisi kullanmıyorsanız, neyi kaçırdığınızı bilmiyorsunuz. Küçük bir kavanoz krem ​​almak için insanların (tipik olarak kadınlar) tüm cüzdanlarıyla ödeme yapmaya istekli olmasının bir nedeni vardır. Neyse ki, bu değişmek üzere. Ev yapımı yüz nemlendiricisine merhaba deyin.

İşte sizin için iki farklı doğal nemlendirici tarifi :

5 Malzeme İle Yapılan Nemlendirici Tarifi

Ev yapımı yüz nemlendiricisi, mağazada satın aldığınız ürünler kadar etkili ve lüks olabilir. Ayrıca, ev yapımı yüz nemlendiricisi, satın aldığınız tüm doğal olmayan içerikleri içermez. Ev yapımı yüz nemlendirici için şu 5 malzemeye ihtiyacınız olacak:

  • – Hindistan cevizi yağı
  • – Badem yağı
  • – Kakao yağı
  • – Sığla(Günlük) uçucu yağı
  • – Lavanta esansiyel yağı

Bu ev yapımı yüz nemlendiricisindeki tüm malzemeler cildiniz için harika. Daha yakından bakalım …. Hindistan cevizi yağının faydalarından daha önce bahsetmiştik. Bir sonraki tarifimizde de hatırlatacağız o yüzden burada detaylı anlatmaya gerek yok. Badem yağı antioksidanlar ve E vitamini içerir. Kakao yağı daha fazla nem ve antioksidan sağlar. Sığla, sağlıklı hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Son olarak, lavanta sivilce ile savaşır, kızarıklığı azaltır ve cildi rahatlatır.

3 Malzeme İle Yapılan Nemlendirici Tarifi

İşte ana malzemeler ve bunları neden kullandığımız:

Hindistan cevizi yağı

Yaşlanma karşıtı. Yine çok, çok nemlendirici ama aynı zamanda anti-mantar, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikler içerir. Ciltte bir antioksidana benzer etkileri vardır.

E Vitamini Yağı

Yara iyileşmesi. Vitamin E’nin yara izlerini kapatmada, akne ve cilt lekelerini azaltmada gerçekten iyi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden popüler yara izi tedavilerinde ve sivilce karşıtı tedavilerde kullanılmaktadır. Ek olarak, yağ bu çözeltiyi birlikte tutmaya yardımcı olur.

Lavanta yağı

Rahatlatıcı. Lavanta yağı, serbest radikallerin deriden kurtulmasına yardımcı olan iyi bilinen bir antioksidandır. Mükemmel bir kas gevşetici ve bu konuda vanilyaya benzer.

Malzemeler:

  • 1/2 su bardağı hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı sıvı E vitamini
  • 12 damla lavanta esansiyel yağı

Yöntem:

Bu nemlendiricimiz de oldukça basit. Hindistan cevizi yağını (kavanozu ılık su kabına koyarak) eritin ve E vitaminini ve lavanta yağını karıştırın ve bir süre dinlenmeye bırakın. Hindistan cevizi katılaştığı zaman, basit hızlı ve faydalı nemlendiriciniz hazır olacak !

Kendi nemlendiricinizi yapmak için sadece bu malzemeleri karıştırmanız yeterli. Ayrıca evde yapılan yüz maskeleri yazımızda paylaştığımız birçok tarifin ardından yüzünüzü nemlendirmeniz gerekiyordu. Doğal maskelerin ardından cildinizi nemlendirmek için bu karışımı kullanabilirsiniz. Kendinize iyi bakın 🙂