İç Giyim Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Biz kadınlar hayatımızda birçok şeye önem veririz.En küçük detaylarla ilgileniriz.Bugünkü yazımız bu önem vermemiz gereken konulardan belki de en önemlisi hakkında: İç giyim

Bazen hiç umursamasak, bazen dikkatimizden kaçsa da yeri geldiğinde iç giyim bizim için dünyanın en büyük sorunu olabiliyor.İç giyim konusunda sorun yaşamamak için bazı bilgileri edinmemiz gerekiyor.Hangi modeller hangi kıyafetlerle giyilir, hangi modeller sizi nasıl gösterir?.. Bu soruların cevaplanması kafamızdaki soru işaretlerinin birçoğunu yok edecektir.

Külot Seçimi

Hem bedenimiz hem sağlığımız için en önemli seçimlerden biridir.Biz kadınlar bazen rahat,bazen güvende,bazen şık ve konforlu hissetmek isteriz.Seçimlerimizi modumuza göre yönlendirmekteyiz çoğu zaman.

Külot seçimine önce sağlık yönünden bakacak olursak pamuklu kumaşlar önceliğimiz olmalı.Çünkü gün içinde soğuk,sıcak,nemli,kuru gibi çok farklı ortamlarda bulunuyoruz.Bu yüzden sizi rahatsız edecek kumaş türlerinden kaçının.Unutmayın önceliğimiz pamuklu iç çamaşırlarıdır.Ayrıca iç çamaşırlarını günlük olarak değiştirmek daha sağlıklıdır.

Slip Külot: Oldukça rahat bir modeldir.Çocukluğumuzdan beri giydiğimiz bir modeldir dersek gözünüzde canlanır sanırım.Bu model kalçayı sarar,gün boyu rahatlık sağlar.Klasik bikini görünümündedir,kesimi üçgen şeklindedir diyebiliriz.Pamuklu olanları vücut sağlığı için daha iyidir.

Brazilian Külot: Hem gösterişli hem rahattır.Kalçayı sarar.Bu modelin arka kısmı slip külottan geniş string külottan dardır.Bu model kalçaları daha belirgin hale getirir ve size seksi bir görünüm sunar.

String Külot: Bu model kalçayı sarmaz.Arka kısmı şerit,ip şeklindedir.Ön kısmı ise slip külot benzeridir.Bu modeli alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doğru beden seçimidir.Aldığınız ürün genital bölgeye baskı yapmamalı.Aksi takdirde ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.Dar pantolan,elbise,etek gibi kıyafetlerde iz yapmaz.

Hipster Külot: Bu modelin kesimi şort kesimine benzemektedir.Kalçayı tamamen sarar.Gün boyu rahat ettirir.

Sütyen Seçimi

İç giyim dediğimiz zaman aklımıza gelen diğer parça : Sütyenler

Hem tarzımızın hem ihtiyaçlarımızın sıklıkla değiştiği zamanlardayız.Bir gün göğüs dekolteli vücudu saran bir elbise giyiyorken bazen inanılmaz derecede spor giyime düşkün oluyoruz.Tabi böyle zamanlarda nasıl farklı tarz kıyafetlerde farklı tarz ayakkabılar giyiyorsanız, sütyen seçiminiz de kıyafetlerinize göre olmalı.Şimdi hangi sütyeni neden seçeceğimize bir bakalım:

Dolgulu Sütyen: Kadınların vazgeçilmez tercihlerindendir.Oldukça rahat bir model olmasının yanında göğüsleri büyük ve dolgun gösterir.

Straplez Sütyen: Yaz aylarının favorisidir. Askısız elbise ve bluzlarda tercih edilmelidir.

Push-up Sütyen: Göğüsleri yukarı kaldırır ve büyük gösterir.

U Şeklindeki Sütyen: Göğüs kısmı u şeklinde olan sütyendir.Özellikle göğüs dekolteli kıyafetlerin vazgeçilmezidir.Göğüsü alttan destekler ve dikişsizdir.

Çok Amaçlı Sütyen: Kopça kısımları değiştirilebilen sütyen modelidir.Kopça yerlerini değiştirerek birçok farklı tarz kıyafetle giyebileceğiniz özel tasarım bir modeldir.

Sporcu Sütyen: Özellikle spor yaparken göğsü  destekler,sıkı tutar.Kullanışlı ve rahattır.

Toparlayıcı Sütyen: Büyük göğüslü kadınların tercih ettiği modeldir.Göğsü küçük gösterir ve kıyafetleri daha kolay giymeyi sağlar.

Bandaj Sütyen: Straplez sütyen modeli ile aynı amaçlıdır fakat bu model daha zariftir.

Soft Cup Sütyen: Oldukça rahattır.Bazı kadınlar uykuda tercih ederler.Bu modelde dikiş izi ve tel yoktur.

Tişört Sütyen: Vücudu tam sarar ve sıkı durur.Özellikle ince kıyafetlerde iz yapmaz ve kusursuz bir görünüm sunar.

Silikon Sütyen: Sütyenin iç kısmındaki madde göğse yapışarak göğsü bir miktar yukarı kaldırır.Sırt dekolteli kıyafetlerde çok tercih edilir.Fakat sıcak havalarda terleme yapar.

Emzirme Sütyeni: Her emziren annenin dolabında olması gereken bir modeldir.Eğer bu modeli kullanırsanız eskiden olduğu gibi bebeğinizi emzirmek için sütyeninizi çıkarmanıza gerek kalmayacak.Bu modelde sadece göğüs kısmını açarak bebeğinizi besleyebilirsiniz.

Bu bilgilerin yanında seçtiğiniz sütyenin göğüs yapınıza da uygun olmasına özen göstermelisiniz.Her zaman vücudunuz için sağlıklı olanı tercih edin,daha rahat ve şık olun.