Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kadınların bakım konusunda olmazsa olmazlarından biri de ojedir. Öyle ki oje sürülmeden dışarıya adım dahi atılmaz. Oje sürmek erkeklere kolay bir meziyet gibi görünse de aslında hiç de göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Bazı renkleri basit bir şekilde uygulayabilirken bazı renklerde zorluklar yaşayabilirsiniz. Birçok kadının vazgeçilmezi olan oje renkleri vardır. Koyu renkli ojeler birçok kıyafete uyum sağladığı için daha çok tercih sebebidir.

Oje sürerken nelere dikkat etmeliyiz ve oje sürmenin püf noktaları nelerdir sizler için derledik.

Öncelikle tırnaklarımızı oje için hazırlamamız gereklidir. İlk önce eller güzelce yıkanmalı ve bir havlu ile nem kalmayacak şekilde kurulanmalıdır. Daha sonra tırnak üzerinde önceden kalmış, olası kirler veya maddeler aseton yardımı ile temizlenmelidir.

Ojenizin kalıcılık süresini arttırabilmeniz için tırnaklarınızı törpülediğiniz gün oje sürmemeniz önemlidir.

Ojenin altına uygulanacak baza çok dikkat etmeliyiz. Özellikle tırnaklarımızın pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlarken, tırnakların korunmasını engelleyen alt baz ojeler sağlık açısından vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirilmelidir. Eğer ki tırnak uçlarınızda ayrılmalar ve soyulmalar ile sık karşılaşıyorsanız, bunun sebebi tırnaklarınızı yanlış törpülemenizden kaynaklıdır. Bu riski azaltmak için güçlendirici tırnak cilası kullanmanızı tavsiye ederiz.

Oje sürerken sık karşılaştığımız durumlardan biri de ojenin parmak etlerinize bulaşmasıdır. Bulaşan ojeleri temizlemeye çalıştığınızda tırnak üzerindeki ojenizi bozma riskiniz de artar. Bu yüzden iki seçeneğimiz var. Birincisi tırnak kenarlarına ve tırnak etine ince bir şekilde vazelin sürmelisiniz. Vazelinin etler ve oje arasında koruyucu bir etkisi vardır. İkincisi; oje süreceğiniz zaman mutlaka yanınızda bir yerde üzerine aseton damlattığınız kulak çubuğunu hazır bulundurmalısınız. Böylece ojenizi daha fazla bozmadan yana taşan kısımları temizlemiş olursunuz.

Vaktimizin az olduğu günlerde en çok hata yaptığımız konulardan birisi de oje fırçasına bol miktarda oje alıp oje sürme işlemini tek seferde bitirmeye çalışmaktır. Bu durum görsel açıdan ojenizde bozulmalar yaratabileceği gibi size zaman da kazandırmaz ve sizi daha çok strese sokabilir. Bu yüzden ojenizin ilk katını mümkün olduğunca ince bir şekilde sürmelisiniz.