Sirkeyle Saç Uzatma ve Sirkeyle Saç Yıkamak

Sirke,  erkek ve kadınların saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını teşvik eden doğal bir saç bakım ürünüdür. Kepeklenme, saç derisinde kaşıntı, saçlardaki dökülmenin tedavisi, saç tellerinde elektriklenme ve matlık gibi genel saç sorunları için de kullanılır. Saçların daha hızlı uzaması için genellikle elma sirkesi tavsiye edilmektedir. Sirkenin saça faydaları çok fazladır. Saç ve saç derisinin PH’ını dengeler, kir kalıntılarını temizler ve mikropları dezenfekte eder, saç köklerinin daha rahat nefes almasını sağlar, kuru saç derisini besler, saçlara parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

Sirkeyle saç uzatma, en etkili saç büyüme yöntemlerinden biridir. Haftada iki defa durulama suyuna sirke ekleyerek, saçlarınızın kökten uca beslenmesine ve uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Saçlarınız hızlı uzarken, kırık oluşumu da engelleneceği için; saçlarınızı uzun süre kestirmek zorunda da kalmazsınız.

Sirkeyle saç yıkamak, saçların uzama sürecini hızlandırmak isteyenler için en etkili ve en basit yöntemlerden biridir. Bu işlem sırasında, %4 ila %9 arası asit oranı olan elma sirkesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Sirkeyle saç yıkama işlemi adım adım şöyledir:

  • Saçlarınızı yıkayıp şampuanladıktan sonra, durulama suyuna bir miktar elma sirkesi ilave edin.
  • Eğer sprey şeklinde bir şişe varsa, sirkeli su karışımını bunun içerisine dökün.
  • Saçın her yerine sirkeli suyu rahatça uygulayabilirsiniz.
  • Sirkeli su ile saçlarınızı durularken, saç derisine masaj yapın.
  • Saç köklerinin ekstra nefes alması için birkaç dakika bekleyin.
  • Son işlem olarak saçlarınızı durulayın.