Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Yuvarlak yüze sahip kadınların çoğu yüzlerini kamufle eden saç modellerini tercih ederler. Yuvarlak yüz hattı olan kadınların ortak şikayeti ise yüzlerinin kendilerini daha şişman gösterdiği ve resimlerde de daha iri çıktıkları yönündedir. Oysaki doğru bir saç stili ve makyaj ile yüz hattınızı daha zarif ve ince gösterebilirsiniz. Yuvarlak tombul yüze sahip kadınlar, kendileri için en doğru saç kesimini tercih ettiklerinde ayna karşısında kendilerini daha çok beğeneceklerdir ve özgüvenleri yerine gelecektir. Yuvarlak yüzlü ve aynı zamanda saçları uzun ya da kısa olan KADINlar kendi saç uzunluklarına göre farklı saç stilleri deneyebilirler.

Yuvarlak yüze giden saç modellerini sizler için araştırdık. Sizler de yüz hattınızı daha uzun ve ince gösteren bir saç kesimi arıyorsanız, aşağıda yer alan 7 saç modeli arasından kararınızı verebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için kısa ve sarı saç modeli

Omuz hizasında küt kesim saç modeli, yuvarlak yüzlü kadınlara en çok yakışan saç stillerinden biridir. Yuvarlak bir yüze sahip birçok Hollywood yıldızının tercihi de bu saç modelinden yana olmaktadır. Jennifer Aniston’un da vazgeçemediği kısa sarı saçlar, yanakları ön plana çıkarır. Küt kesim saçları yuvarlak yüzlü kadınlar düz veya iri dalgalar vererek kullanabilirler. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak ve saç diplerine bukleler yaparak da bu saç stilini farklı varyasyonlarda deneyebilirsiniz. Saçlarınızın hafif salaş bir görünümde olması yüzünüzü daha ince gösterecektir ve elmacık kemiklerinizi vurgulayacaktır. Hatta kahkül de bırakarak daha genç görünebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için uzun ve katlı saç modeli

Yuvarlak bir yüz hattı olan hanımlar kuaföre gittiklerinde simetrik katlı saç kesimini deneyebilirler. Saç uçlarının ise dümdüz olmasını talep etmeliler. Bu saç stilini düz veya bukleler yaparak kullanabilirlersiniz. Hatta sarı ve ombreli saçlarla birlikte bu saç stili hanımların yüzünü daha uzun göstermektedir. Uzun saçlar kadınların yüz hatlarını her zaman daha uzun ve ince gösterir. Sizler de uzun saçlara ve yuvarlak yüz hattına sahipseniz, A kesim katlı saç modelini deneyebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için kahküllü saç modeli

Yuvarlak yüze güzellik ve zerafet katan kahküllü saç modelini uzun veya kısa saçlı kadınlar tercih edebilirler. Taylor Swift’in de favori saç stili olan kahküller, yüzü göründüğünden daha ince ve dar göstermektedir. Özellikle uzun dalgalı saçlarla birlikte kullanılan dağınık kahküller kadınlara daha enerjik hava katar. Alnınız genişse ve yüzünüz yuvarlaksa sizler de bu saç stilini deneyebilirsiniz.

Yuvarlak yüzler için uzun ve küt saç modeli

Uzun ve düz kesim saçlar yüzünüzü daha ince ve daha uzun gösterir. Sizler de yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz, saçlarınızın elegant ve daha zarif görünmesi için uzun küt saç stilini tercih edebilirsiniz. Bu saç modelini kullanmak son derece kolaydır. İster iri dalgalar yaparak salaş bir görünüm verin, isterseniz de saçlarınızı düzleyerek kullanın. Tercih sizlere kalmıştır. Ancak saçlarınızı ortadan ikiye ayırırsanız, yüzünüz daha uzun görünecektir.